HİZMETLERİMİZ

Alanında uzman ve deneyim sahibi mentorlerin bir araya geldiği bir ağ olan Mentors Network Turkey, şirketinizin ve/veya çalışanlarınızın ihtiyaçlarını analiz ederek, ihtiyaç ve hedeflerinize özel çözümler üretir.

.

KURUMSAL ŞİRKETLER

.

Günümüzün hızla değişen iş dünyasında kurumsal şirketlerin büyümelerini sürdürebilmeleri ve hatta gelecekte var olabilmeleri için önemli bir dönüşüm geçirmeleri kaçınılmaz.

Devamı…

.

STARTUP EKOSİSTEMİ OYUNCULARI

.

Startupların gelişmesi ve daha fazla başarı hikayeleri oluşması için Türkiye’nin en aktif Startup Hızlandırma Programları ve Kuluçka Merkezleri ile birlikte girişimcileri destekliyoruz.

Devamı…

.

GİRİŞİMCİLER

.

Mentors Network Turkey olarak uzun yıllara dayanan girişimcilik ve yöneticilik deneyimine sahip mentor ve uzmanlarımız ile startup ve scaleup’lar için değer üretiyoruz.

Devamı…

KURUMSAL ŞİRKETLER

Günümüzün hızla değişen iş dünyasında kurumsal şirketlerin büyümelerini sürdürebilmeleri ve hatta gelecekte var olabilmeleri için önemli bir dönüşüm geçirmeleri kaçınılmaz. Bir yandan mevcut işlerini hızla geliştirip dönüştürürken bir yandan yeni teknolojiler ve iş modelleri ile yeni büyüme alanları keşfetmeleri gerekiyor. Mentors Network Turkey inovasyon ve yeni nesil girişimcilik yolculuğunda kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarına özel çözümler geliştiriyoruz.

 

  1. Büyük şirketler için inovasyon, yenilikçi alanlarda büyüme ve dijital dönüşüm stratejilerinin oluşturulması ve uygulaması için danışmanlık.
  2. İnovasyon ve yeni nesil girişimcilik için kültürel dönüşüm programları.
  3. İnovasyon, girişimcilik ve startup ekosistemi, paydaş ağı oluşturma ve geliştirme amaçlı stratejik danışmanlık ve uygulama hizmetleri.
  4. Kurumsal inovasyon, kurum içi girişimcilik, yalın girişim, yenilikçi iş fikirleri ve açık inovasyon programları tasarlanması, uygulamaya alınması ve yürütülmesi.
  5. Büyük şirket – Startup işbirliği programlarının tasarlanması ve yürütülmesi. Bu kapsamda Startup Scouting çalışmaları ve Startuplar ile uygun modellerle iş birliği için danışmanlık hizmetleri. İşbirliklerinden verim alınabilmesi için Startup’lara mentorluk hizmeti.   
  6. Kurum içi girişimcilik projelerinde erken aşamada ya da scale aşamasında mentorluk hizmetleri
  7. C-level için kurumsal inovasyon, açık inovasyon, dijital dönüşüm, girişimcilik konularında özel sohbet, eğitim ve oryantasyon programları 
  8. Şirketlerde inovasyon ve yeni nesil girişimcilik yetkinliklerinin geliştirilmesi için eğitim ve çalıştay programları
  9. Dijital dönüşüm, kurum içi girişimcilik, açık inovasyon, startup iş birlikleri, yeni nesil girişimcilik, inovasyon ve kurumsal girişim sermayesi (CVC), kurum içi ve dışı girişimlere mentorluk alanlarında eğitimler.
  10. Şirketlerin girişim sermayesi yatırım fonları (CVC) kurması ve yönetimi ya da mevcut VC’ler ile co-investment yapabilmesi için danışmanlık hizmetleri, dealflow yaratma, seçme, değerlendirme ve yatırım danışmanlığı hizmetleri.

Bizimle iletişime geçin

Detaylı bilgi almak için bizimle her zaman contact@mentorsnetwork.net üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

GİRİŞİMCİLER

Mentors Network Turkey olarak uzun yıllara dayanan girişimcilik ve yöneticilik deneyimine sahip mentor ve uzmanlarımız ile startup ve scaleup’lar için değer üretiyoruz. Farklı yetkinlik, deneyim ve uzmanlıklara sahip ağ üyelerimizin takım oyunu sayesinde bir girişimin ilk fikir aşamasından büyüme ve exit aşamasına kadar tüm dönemlerinde ve ihtiyacı olabilecek tüm iş fonksiyonlarında destek oluyoruz.
Girişimlerle yaptığımız çalışmaların etkisini artıran en önemli farkımız;
– Önce her girişimin ihtiyaçlarını ve önceliklerini belirleyerek özelleştirilmiş mentorluk programları tasarlamamız,
– Farklı ihtiyaçlar için geniş ağımızın takım oyunu,
– Mentor ve eğitmenlerimizin inovasyon ve girişimcilik alanındaki deneyimlerinin teorik bilgilerle sınırlı olmaması, doğrudan sahadan gelen deneyimleri ile destek olmaları,
– Girişimin ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre doğru mentor eşleşmeleri, 
– Eğitimlerimizi gerçek vakalar ve yaşanmış deneyimler ile desteklememiz, 
– Kilit metriklerle yakın takip ederek girişimcilere destek olmamız. 

Takım ve ortaklık,
Değer önerisi keşfi ve doğrulama, 
Müşteri görüşmeleri, 
Yalın girişim modeli, 
Pazar analizi ve rekabet araştırması
İş modeli oluşturma, 
Müşteri edinme,
Pazarlama ve satış,
Kilit metriklerle performans takibi,
Yatırıma hazırlanma ve yatırım süreçlerinin yönetimi, 
Büyüme,
Uluslararası satış,
Şirket yönetimi ve kurumsallaşma,
Finans yönetimi,
eğitim ve mentorluk alanlarımızdan sadece bazıları.

Mentors Network Turkey olarak bir girişimcilik hızlandırma ya da kuluçka programı değiliz. Uzmanlaşmış kurumların iş birlikleri ile daha katma değerli sonuçlar elde edileceğine inanıyoruz. Bu nedenle doğrudan girişimci başvurusu kabul etmiyor, ekosistemdeki birçok program ile ortak çalışmalar yapıyor, hizmetlerimizle onlara destek oluyoruz. MNT’nin eğitim ve mentorlukları ile işlerini geliştirmek, büyütmek isteyen girişimleri birlikte çalıştığımız programlara davet ediyoruz.  

Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak ve güncel olarak çalıştığımız programları öğrenebilmek için bizimle info@mentorsnetwork.net üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Detaylı bilgi almak için bizimle her zaman contact@mentorsnetwork.net üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

STARTUP EKOSİSTEMİ OYUNCULARI

Mentors Network Turkey olarak İnovasyon ve Girişimcilik Ekosisteminin oyuncuları ile sürekli ve etkili iş birlikleri içerisindeyiz. Startupların gelişmesi ve daha fazla başarı hikayeleri oluşması için Türkiye’nin en aktif Startup Hızlandırma Programları ve Kuluçka Merkezleri ile birlikte girişimcileri destekliyoruz. BIC Angels, Girişimcilik Vakfı, İTÜ Çekirdek, KWORKS gibi Türkiye girişimcilik ekosisteminin en kaliteli isimleri ile girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler ve birebir mentor seansları düzenleyerek startupların büyümesini sağlıyoruz. 

Detaylı bilgi almak için bizimle her zaman contact@mentorsnetwork.net üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Girişimcilere özel ve dış katılıma açık eğitimlerimizden haberdar olmak isterseniz lütfen e-mail adresinizi bizimle paylaşınız.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Kurum içi Girişimcilik ve İnovasyon

İş Modeli Oluşturma ve Uygulama

MVP Oluşturma

Yalın Girişim

Yatırım Süreci ve Statup Fonlama

Pazarlama